Sohbet Girişi


* Şifreniz yoksa boş bırakın. ESKİ SÜRÜM İLE BAĞLAN

Masaüstü üzerinden bağlanmak için mIRC Indir.

Din Ve İslam Hakkında Sohbet


Din Ve İslam Hakkında Sohbet

Din Ve İslam Hakkında Sohbet

Müslümanlar Sohbet,Dini Sohbetler,İslami Sohbetler,Din Ve İslam Hakkında Sohbet etmek her zaman insanın içini rahatlatır sıkıntılarından arındırır ve Allah,ın kuranın Müslümanlara emrettiği dini vecibeleri yerine getirmek insanı ruhuna kadar temizler ve tövbe etmek için günahlarından arınmak için aralanan bir kapıdır Islam dininin emrettiklerini yapmak yani üzerimize farz olan ibadetleri.

İslamiyete inanan her bireyin yapması gereken bazı zorunluluklar vardır 32 farz,İslamın şartları İmanın şartları,Namazın farzları,abdestin farzları,Gusül abdestin farzları,teyemmüm farzları,normalde bunları bilmek her Müslümanın üzerine düşen görevlerdir.

32 farz tamamen uygulanması gerekir. Eksik ya da yanlış uygulanamaz. İslamiyete inanan her Müslümanın düzenli olarak uyması gereken kullardır da denilebilir. Zaten farz kelimesi Arapça şart anlamına gelmektedir. Yani bir nevi 32 tane tüm dindarların uyması gereken şartlar anlamına gelebilir.
32 farzın ezberlemesinin en kolay yolu uygulamaktır.

Ne kadar çok bu farzlar uygulanırsa o kadar çabuk ezberlenir. Ayrıca ezberleyene kadar yardım da alınabilir. Bir kağıda farzlar yazılarak bakıp uygulanabilir. Bu sayede pratik de yapılmış olur. Pratik yapılarak zamanlar her bir farzın akılda kalması gayet mümkündür. Bir süre sonra kağıda bakmaya gerek kalmadan her bir farzın otomatik olarak yapıldığı görülür.

Bilmemiz gereken sadece 32 farz değil tabi insanın İslamiyeti tam yaşaması için Kuranın emrettiklerine tam uymalı ve İslama göre yaşamalı duaları ezberlemek kuran okumayı öğrenmek insan gençken bazı şeylerin önemini değerini ve her Müslümanın uyması gereken şeylere daha yaşım genç ilerde öğrenirim yaparım denmesi bunlar tabi,ki düşünce olarak yanlış insan ne öğrenirse genç yaşta başarır ve ibadetin genci yaşlısı olmaz.

İnsan isterse illaki birilerinden ders almasına gerek yok isteyen kitapları okuyarak Islam dinine dair ne varsa öğrenerek uygulaya bilir bu konuya bir örnek vereyim mesela annem okuması yazması olmayan 8 çocuklu bir ev kadını olmasına rağmen ibadetini hiç aksatmaz ve sonradan kendi çabalarıyla az çok okuma öğrenerek yine kendi çabalarıyla Arapça olarak kuranı tamamen hatim indirmiştir ve 80 yaşını geçmesine rağmen halende çeşitli din kitaplarını okumakta.

Din Ve İslam Hakkında SohbetBir cevap bırakın.

© 2020, Tüm Hakları Saklıdır. Mobil Sohbet Mobil Muhabbet Chat Harbi Sohbet Sohbet Chat Aşkım ChatAşkım